O nas

Menu

Klub IKATUR SKI CLUB powstał w roku 2007 w wyniku współpracy Prywatnego Gimnazjum nr 7 i IV Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie oraz Szkoły Narciarskiej IKATUR. Założycielami klubu byli: Prezes Prywatnego Zespołu Szkół przy ul. Basztowej 17 w Krakowie - Witold Głażewski oraz trener PZN, bardzo znana i ceniona postać w środowisku narciarskim  Andrzej Małysa.

Od kwietnia 2012 roku obowiązki szefa klubu przejęła była Mistrzyni Polski Katarzyna Małysa, którą wspiera jej siostra Zuzanna Małysa

Celem działalności klubu jest nauka i doskonalenie umiejętności związanych z uprawianiem narciarstwa alpejskiego o charakterze sportowym oraz nauka i rozwój pasji narciarskiej u młodzieży.

Klub w zależności od stopnia umiejętności jazdy na nartach zapewnia odpowiednią drogę dalszego rozwoju.

Działalność Klubu w zakresie nauki narciarstwa odbywa się etapowo:

 • Szkolenie młodych zawodników - doskonalenie techniki, przygotowywanie do treningów na tyczkach, wdrażanie najmłodszych w jazdę sportową.
 • Trenowanie zawodników - doskonalenie techniki jazdy sportowej, przygotowanie i udział w zawodach
 • Przygotowanie i organizacja szkoleń na narciarskie stopnie instruktorskie i trenerskie

Treningi zawodników są intensywne, częste oraz mają sportowy, wyczynowy charakter, a uzupełnieniem dla nich są zawody, które w sezonie odbywają się raz w tygodniu. Zawodnicy trenują we wtorki, czwartki, soboty lub w niedziele.

Treningi odbywają się w zaprzyjaźnionych stacjach narciarskich takich jak Siepraw Ski, Beskid w Spytkowicach, Zarabie Sport w Myślenicach, Czorsztyn Ski w Kluszkowcach.

Uzupełnieniem dla treningów w sezonie są organizowane przez Klub obozy sportowe. Obozy najczęściej odbywają się w górach wysokich ? Alpach, Dolomitach, gdyż tam można najwcześniej i najczęściej znaleźć śnieg oraz trenować praktycznie cały rok. W sezonie zimowym wyjazdy są również w kraju i na Słowacji.

Młodzież trenująca w IKATUR SKI CLUB startuje w licznych zawodach, odnosi sukcesy jednocześnie ucząc się rywalizacji, reprezentuje Klub i swoje szkoły, rozwija się sportowo i emocjonalnie, wspaniale się przy tym bawiąc.

Młodzi adepci narciarstwa zdobywają nowe umiejętności poznając tę piękną dyscyplinę sportu oraz sposób spędzania czasu w gronie rodziny i przyjaciół.

W ramach rozwoju fizycznego, utrzymania kondycji oraz przygotowania do sezonu narciarskiego organizowane są liczne zajęcia integracyjne w okresie, gdy śniegu nie ma. Organizujemy również letnie obozów kondycyjnych i zajęcia przedsezonowe w Krakowie.

Ponieważ młodzieżowy sport w Polsce w całości spoczywa na barkach rodziców, dlatego serdecznie zapraszamy do współpracy sponsorów, mecenasów sportu, ludzi, którzy chcą pomóc młodzieży w rozwoju i doskonaleniu umiejętności jazdy na nartach na poziomie sportowym. Każda pomoc dla naszych zawodników jest cenna, a wdzięczność młodzieży i jej radość nie mają ceny.

Wszystkich zainteresowanych współpracą z IKATUR SKI CLUB prosimy o kontakt.

 

Zapraszamy serdecznie do WIS IKATUR SKI CLUB, uczcie się razem z nami, trenujcie z nami i z nami przeżywajcie przygody razem zdobędziemy wszystkie szczyty!

   • stockli
  • VIST
  • WINTERSTEIGER
  • INSTYTUT NARCIARSTWA MOGILANY
  • STONEHAM - Nordic Apparel
  • TEKTON
  • Szklana Góra Ski

  copyright by WIS Ikatur

  projekt i wykonanie Ogicom  Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
  Akceptuję | Więcej informacji