O nas

Menu

Szkoła Narciarska Ikatur została założona w 1989 roku przez Andrzeja Małysę. W 2007 roku przekształcona została w Klub IKATUR SKI CLUB 

Celem działalności klubu jest nauka i doskonalenie umiejętności związanych z uprawianiem narciarstwa alpejskiego o charakterze sportowym oraz nauka i rozwój pasji narciarskiej u młodzieży.

Klub w zależności od stopnia umiejętności jazdy na nartach zapewnia odpowiednią drogę dalszego rozwoju.

Działalność Klubu w zakresie nauki narciarstwa odbywa się etapowo:

  • Nauka jazdy na nartach dla najmłodszych – poznawanie narciarskiego świata i zarażanie pasją do sportu. 
  • Szkolenie młodych zawodników - doskonalenie techniki, przygotowywanie do treningów na tyczkach, wdrażanie najmłodszych w jazdę sportową.
  • Trenowanie zawodników - doskonalenie techniki jazdy sportowej, przygotowanie i udział w zawodach
  • Przygotowanie i organizacja szkoleń na narciarskie stopnie instruktorskie i trenerskie

Naszą misją jest zarażenie dzieci, młodzieży i dorosłych pasją do narciarstwa. Dbamy o zdrową, przyjazną i sportową atmosferę w grupie przy jednoczesnym skupianiu się na narciarskim rozwoju naszych zawodników. Podczas treningów kładziemy największy nacisk na doskonalenie techniki jazdy by na kolejnych etapach przejść do treningów sportowych SL i GS.  Treningi odbywają się w tygodniu i/lub w weekendy

W stacjach narciarskich jak najbliżej Krakowa: Siepraw Ski, Beskid w Spytkowicach, Zarabie Sport w Myślenicach, Lubomierz Ski. Uzupełnieniem dla treningów w sezonie są organizowane przez Klub treningi w Austrii i we Włoszech.

 

Zawodnicy IKATUR SKI CLUB startują w licznych zawodach podczas których uczą się rywalizacji, reprezentują Klub i swoje szkoły, rozwijają się sportowo i emocjonalnie, wspaniale się przy tym bawiąc.

W ramach rozwoju fizycznego, utrzymania kondycji oraz przygotowania do sezonu narciarskiego organizowane są całoroczne treningi ogólnorozwojowe. Organizujemy również letnie obozów kondycyjnych i zajęcia przedsezonowe w Krakowie.

Ponieważ młodzieżowy sport w Polsce w całości spoczywa na barkach rodziców, dlatego serdecznie zapraszamy do współpracy sponsorów, mecenasów sportu, ludzi, którzy chcą pomóc młodzieży w rozwoju i doskonaleniu umiejętności jazdy na nartach na poziomie sportowym. Każda pomoc dla naszych zawodników jest cenna, a wdzięczność młodzieży i jej radość nie mają ceny.

Wszystkich zainteresowanych współpracą z IKATUR SKI CLUB prosimy o kontakt.

 

Zapraszamy serdecznie do IKATUR SKI CLUB, uczcie się razem z nami, trenujcie z nami i z nami przeżywajcie przygody!

 

 

   • stockli
  • WINTERSTEIGER
  • INSTYTUT NARCIARSTWA MOGILANY

copyright by WIS Ikatur

projekt i wykonanie OgicomTen serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Akceptuję | Więcej informacji